Bir Podologa Danışın

Türkiye'nin İlk Podologları Mezun Oldu!   13 Haziran 2014'te Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun olan ülkemizin ilk Podolog'larının sevincini hepimiz paylaşıyoruz. Meslek hayatlarında başarılar diler bize ve bizden sonraki Podologlar'a yol gösterici olmalarını temenni ederiz. Sağlıklı ayaklar için varız!

Görselde: Türkiye'nin ilk podologları, Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan ve Yrd. Doç. Dr. Ayfer Peker.

Bu gurur tablomuzun isimlerini verecek olursak:
 - İlkem KURUOĞLU
 - Merve UTLU
 - Dilek OKUMUŞ
 - Gülşah DURU
ve blog yazarlarımızdan Yeliz SANCAR.

Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı sonu için toplamda 14 yeni podologunu daha mezun etmeyi planlıyor. Bu rakamların gelecek eğitim ve öğretim yılları içerisinde 20'nin üzerinde olması ve ülkemiz adına daha nice mezun podologlar temennisiyle...Reklam

4 yorum:

 1. hepimize hayirli ve ugurlu olsun ulkemiz adina atilmis onemli bir adim .

  YanıtlaSil
 2. Bu bölümden mezun olanların iş bulmada sorun yasayacagnı düsünüyormusunz ?

  YanıtlaSil
 3. Bu bölümden mezun olanların iş bulmada sorun yasayacagnı düsünüyormusunz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Elif Kaya,
   Podoloji eğitimini tamamlamış kişiler (podologlar), diğer sağlık personelleri (hemşire, anestezi teknikeri, tıbbi laboratuvar teknikeri, tıbbi görüntüleme teknikeri, ebe, ilk ve acil yardım teknikeri vs.) gibi kamu hastanelerinde (devlet hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri) çalışma olanağına sahipken, aynı zamanda özel hastaneler ve sağlık merkezlerinde ilgili uzman tabip ile iş birliği içerisinde de çalışabilirler. Bunlara ek olarak podologlar, Sağlık Bakanlığı'nın izni çerçevesinde kendi özel işletmelerini kurabilirler. Podoloji ve eğitimi hakkındaki tüm bilgilere buradaki adresten ulaşabilirsiniz.
   Katılımınız için teşekkür ederiz.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.