Bir Podologa Danışın

Tırnak Batması'nda 3TO Yöntemi


Önerilen Gönderi

Tırnağın, tırnak yatağına doğru eğilerek yaptığı baskı sonucu görülen ağrılı tablodur. Genellikle yanlış ayakkabı kullanımı, tırnağın mantar enfeksiyonuna kapılması, travma ve genetik yapıya bağlı olarak gelişen bu tablo ileri vakalarda enfeksiyonla da sonuçlanabilir. Tırnak batması hakkında daha fazla bilgi için "Tırnak Batması (Onychocryptosis)" başlıklı blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Gönderiye Bak

Tırnak Teli ve 3TO Spange® Yöntemi

Genellikle travma ve yanlış ayakkabı seçiminin neden olduğu tırnak batmasında en etkili tedavi tırnak teli uygulamasıdır. Tırnak teli uygulaması ile tırnağın batan noktaları kaldırılır. Böylece hem tırnak dokusu hem de tırnak yatağı normal şekline geri kazandırılır. Batmaya bağlı olarak tedavi süresi 4 ay ile 12 ay arasında değişim gösterebilir.3TO Spange® Yöntemi, düzenli aralıklarla planlanan kontrol zamanlarında batığın iyileşmesinde iyi bir gözlem fırsatı sunuyor. Sadece ara tel değişikliği dokudaki deformasyon riskini önleyebildiği gibi, kullanılan ekipman üzerinde de tasarruf sağlıyor.

Reklam
Erken müdahale ile enfeksiyon tablolarına karşı koruyucu, tırnak batmasına karşı ise tedavi edici bir sistem olan tırnak teli, tırnak çekme gibi cerrahi girişimlerin sonucunda yaşanan tekrarlayan batık komplikasyonlarının da önüne geçiyor. Genetik yapıya, mantar enfeksiyonuna, ayakkabı kullanımına ve kalıtsal hastalıklara bağlı olarak tırnaktaki batma %95 oranında tekrarlamama özelliği gösteriyor.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.